تبلیغات
مرکز دانلود رایگان - فلسفه رنگ زرد تاکسی ها
مرکز دانلود رایگان
با ما به روز باشید

 

  کاربر مهمان، خوش آمدید!
       

 

 

 

 

 
 

به مرکز دانلود رایگان خوش آمدید .

مدیر وبلاگ: مصطفی قدیمی

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 تعداد مطالب :
 تعداد نویسندگان :
 آخرین بروز رسانی :
 بازدید امروز :
 بازدید دیروز :
 بازدید این ماه :
 بازدید ماه قبل :
 بازدید کل :
 آخرین بازدید :
 


 
 
فلسفه رنگ زرد تاکسی ها
 

  نوشته شده توسط مصطفی قدیمیدر تاریخ سه شنبه 4 تیر 1392  
 
مرتبط با : ایمیل دانستنی
تاکسی های زرد

شاید برای بسیاری از ما هر از گاهی این سوال به ذهن خطور کند که چرا رنگ زرد برای تاکسی ها در بسیاری از کشورها معمول شده و در واقع فلسفه انتخاب رنگ زرد برای تاکسی ها چیست؟
در سال 1908 میلادی «آلبرت راک ول»، مدیر و موسس شرکت حمل و نقل «New Departure» در شهر «بریستول» در ایالت «کنکتیکت» آمریکا به منظور ارزیابی سیستم تاکسیرانی اروپا عازم این قاره شد با این امید که شاید بتواند سیستم مشابهی را در شهر واشنگتن دی سی نیز راه اندازی کند.
در آن زمان در شهرهای «ویکاف»، «چرچ» و «پارتریج» نیز تعدادی از تاکسی های زرد و نارنجی رنگ «راک ول» که در سال 1909 میلادی در خیابان های منطقه «منهتن» تردد می کردند، استفاده می شدند.
در ماه مارس 1910 میلادی، شرکت تاکسیرانی کانکتیکت و در واقع رؤسای شرکت حمل و نقل New Departure، مسئولیت مدیریت و کنترل تاکسی های شهرهای ویکاف، چرچ و پارتریج را برعهده گرفتند.
.برای خواندن بقیه به ادامه مطلب مراجعه فرماییداما بالاخره در تاریخ چهارم آوریل 1912 میلادی کمپانی تاکسیرانی «Yellow Taxicab» با تاکسی های زرد رنگ خود وارد میدان شد.
نرخ کرایه های تاکسی این شرکت در آن سال ها برای هر 1.6 کیلومتر، 50 سنت بود. بعلاوه در میان مدیران و سرمایه گذاران این شرکت، آلبرت راک ول و شرکت تاکسیرانی کانکتیکت نیز حضور داشتند.شرکت
Yellow Taxicab اندکی پس از تاسیس، با شرکت Cab and Taxi ادغام شد و به پشتوانه قدرت شرکت Connecticut Cab، این تجارت نوپا توانست بخش اعظمی از بازار نیویورک را به خود اختصاص دهد. اما حیات مستقل این شرکت بسیار کوتاه بود و در نهایت جنگ کرایه ها و محدودیت ها منجر به ادغام این شرکت با شرکت حمل و نقل Mason-Seaman در سوم مارس 1914 میلادی شد.
از سوی دیگر در سال 1914 میلادی شرکت Yellow Cab شیکاگو از سوی «جان هرتز» تاسیس شد. تاکسی های این شرکت با طراحی ویژه و موتور چهار سیلندر با هدف کاربری تاکسی از سوی شرکت Racing Body تجهیز شدند.
بنابر اعلام مسئولان شرکت Yellow Cab، فلسفه رنگ و نام «زرد» که از سوی «جان هرتز» برای این شرکت انتخاب شده به دنبال یک مطالعه از سوی دانشگاه شیکاگو صورت گرفته است. این تحقیق نشان می دهد رنگ زرد، آسان ترین رنگ برای تشخیص و دیدن است.
به گزارش سایت اینترنتی کالرلاورز، با وجود تاکسی های زرد رنگ در نیویورک و تاکسی های مشکی رنگ در لندن و نیز تاکسی های صورتی رنگ در مکزیکوسیتی به نظر می رسد که اکنون در شهرهای مختلف رنگ های متفاوتی برای تاکسی ها تعیین می شود
  برچسب ها : رنگ زرد تاکسی ها-فلسفه رنگ زرد تاکسی ها-داستان رنگ زرد تاکسی ها-دانستنی رنگ زرد تاکسی ها-Taxi-Yellow Taxi-
...
نظرات ()
 
 
 
 
مطالب پیشین
 

     
 
  
 

Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by yaghoot1
Design By : wWw.yaghoot1.mihanblog.com